FIAT ( Fabrica Italiana Automobili Torino ) – найбільша італійська автомобільна корпорація, що спеціалізується на виробництві легкових, спортивних та вантажних автомобілів, різної промислової і сільськогосподарської техніки. Штаб -квартира знаходиться в Туріні.

Логотип FIAT не лише символізує продуковані компанією автомобілі, але й втілює у собі спадщину компанії, її традиції і корпоративний дух. Логотип був розроблений Carlo Biscaretti в 1904 році. В ознаменування 100 -річного ювілею компанії в 1999 році логотип був оновлений.

Компанія була заснована 11 липня 1899 в Турині , коли в Palazzio Brikerazio був підписаний статут “Societa Anonima Fabbrica Italiana Automobili Torino” (“Акціонерне товариство автомобільного заводу в Туріні” ) . Один з членів правління – Джованні Аньєллі – в 1902 році став директором з маркетингу FIAT. Перший завод відкрився в 1900 році в Турині. У історичному першому автомобільному пробігу по Італії до фінішували 9 автомобілів FIAT.

З часом компанія розширювалася , в її складі виникали все нові фірми із спеціалізованими функціями. Виріс обсяг виробництва: окрім легкових автомобілів , випускалися також автобуси , корабельні двигуни , вантажні автомобілі, трамваї. За кілька років FIAT повністю оновив виробництво: автомобілі вперше були оснащені акумуляторами. Другою новинкою стала карданна трансмісія , запатентована компанією. Автомобілі FIAT не тільки продовжили вигравати змагання, але і встановили кілька рекордів.

У 1916 році під керівництвом Giacomo Matte Trucco почалося будівництво заводу Lingotto . Будівництво було завершено в 1922 році, і незабаром він став справжнім символом італійського машинобудування.

Під час Першої світової війни виробництво компанії було майже повністю орієнтоване на постачання для армії. Після війни настали роки кризи і перетворень , але вже в 1923 році зростання відновилося завдяки ефективній політиці зниження витрат на виробництві. Було випущено багато моделей автомобілів, зокрема FIAT 509 – перший автомобіль з чотирма сидіннями.

У 30 -ті роки значний технологічний прогрес стався у виробництві автобусів і вантажівок , одночасно розширилися авіаційний та залізничний сектори. У 1934 і 1936 роках відповідно, були випущені два найнародніші автомобілі : Balilla , також відома як Tariffa minima , що отримала таке прізвисько завдяки низькій витраті палива, і Topolino – найменший у світі автомобіль , який випускався до 1955 року.

У роки 2 -ї світової війни виробництво легкових автомобілів різко пішло на спад , тоді як випуск вантажівок значно збільшився. У 1945 році помер сенатор Джованні Аньєллі. Президентом FIAT став Вітторіо Валетта .

Випустивши дві нові моделі автомобілів – 500 і 1400 , FIAT підтвердив свою прихильність досліджень та інновацій . Вперше в автомобілях серійного виробництва були встановлені системи опалення та вентиляції. У 1953 році був випущений перший автомобіль FIAT з дизельним двигуном – модель 1400 .

У 1955 році був створений FIAT 600 – великий малолітражний автомобіль задньомоторного компонування. У 1957 році розпочато виробництво нового FIAT 500 . У 1960 році цю модель почали випускати у версії Giardinetta , яка стала попередницею універсалів . У 1971 році дебютувала модель FIAT 127 . Це був перший передньопривідний автомобіль FIAT. Він користувався величезним попитом і був визнаний ” Автомобілем року”.

У 1966 році президентом компанії став Джованні Аньєллі , онук засновника компанії. А в 1978 році була створена система Robogate , нова гнучка роботизована система збірки кузова . Це був черговий крок на шляху до новаторства і автоматизації виробництва .

У 1979 році автомобільний сектор був виділений в незалежну компанію – FIAT Auto Spa , до складу якої входили такі бренди як: Fiat , Lancia , Autobianchi , Abart і Ferrari. У 1984 році компанія також здійснила поглинання Alfa Romeo , за яким в 1993 році настало придбання Maserati.

У 1980 році FIAT розробив новий малолітражний автомобіль – Panda. Через два роки після цього з’явився автомобіль , який згодом став символом відродження FIAT(у) – FIAT Uno . Він був оснащений новим 1 -літровим двигуном сімейства Fire . Tipo – ще одна успішна модель, що побачила світ у 1989 році. Завдяки передовим технологіям , Tipo був визнаний «Автомобілем року».

У 1993 дебютував Fiat Punto , що отримав титул “Автомобіль року” в 1995 році. З моделлю FIAT Ulysse , випущеною в 1994 році, компанія зробила крок в новий для неї сегмент ринку – в сегмент мінівенів .

У 2000 році на автосалоні в Парижі був представлений FIAT Doblo – багатофункціональний автомобіль, призначений для вантажних перевезень. У 2001 році був випущений FIAT Stilo , що відрізнявся новими дизайнерськими рішеннями , передовими технологіями і численними опціями , здатними задовольнити найвимогливіших покупців.

У 2003 році, рівно через 10 років після появи першої версії , з’явився новий FIAT Punto з іноваційним двигуном 1,3 Multijet 16v . Восени 2004 з’явився новий FIAT Panda , що став “Автомобілем 2004 року”.

Сьогодні FIAT може похвалитись найпрестижнішим в автомобільному світі титулом – “Автомобіль року”, якого він був удостоєний вісім разів. Автомобілі FIAT славляться своїм свіжим і яскравим стилем , справді італійським дизайном , а так само використанням високих технологій , як при виробництві , так і в експлуатації.